Konečně je to tady – LÉTO. Přes léto je prostě všechno tak nějak lepší. Dny jsou delší, teploty vyšší a hlavně, kůže tmavší. Právě opálení je totiž to, co na tom všem miluji možná nejvíc. Mám sice štěstí, že se opaluji celkem dobře, ale přesto se to vždycky snažím ještě nějak podpořit.

A jak jinak, než jídlem!

VODA S CITRONEM

Voda s citronem je přes léto povinnost, a to hned ze dvou důvodů – skvěle osvěží, a zároveň obsahuje vysoké množství vitaminu C. A právě vitamin chrání kůži proti rakovině a udržuje ji déle opálenou!

MELOUN

Upřímně meloun zrovna dvakrát nemusím, ale přes léto si ho kvůli jeho účinkům někdy dám. Krom vitaminu C totiž obsahuje vysoké množství lykopenu, který zabraňuje spálení.

SPIRULINA

O spirulině a jejích účinkách na opalování jsem vám už říkala v minulém FAVOURITES článku – obsahuje antioxidant astaxanthin, který chrání kůži před UV zářením. Nejčastěji se spirulina přidává do smoothies, já jsem si z ní ale vytvořila svěží krémový dresink a opravdu jsem si pochutnala!

KVĚTÁK

Květák jsem dřív nemohla ani cítit a to hlavně proto, že jsem ho měla spojený s tzv. ,,květákovým mozečkem“ ze školní jídelny. Poté co jsem ale vyzkoušela květákovou rýži, jsem svůj názor naprosto změnila. Skvěle totiž zasytí, je úplně bez cukru a obsahuje histidin, což je aminokyselina zajišťující zdravou tvorbu kyseliny urakanové, která chrání před UV zářením.

BATÁTY

A to nejlepší na závěr – batáty! Moje milované batáty přeci nesmí chybět v žádném článku. Kromě toho, že jsou nepřekonatelně dobré a mají široké využití, totiž také obsahují víc karotenoidů než jakákoliv jiná zelenina, což zajišťuje to krásně tmavé, zdravě vypadající opálení.


So it’s finally here – SUMMER. In fact, everything’s better in the summer. Days are longer, temperatures higher and mainly, skin darker. Actually the tanned skin is what I love the most about summer. Even though I’m lucky enough to get tanned easily, I always try to help it a bit.

And there’s no better way than with a food!

LEMON WATER

Lemon water is a must during summer because of two reasons – it’s perfectly refreshing and it contains high amount of vitamin C. And the vitamin C is what prevents the skin from cancer and keeps it tanned for a longer time.

WATERMELON

Even though I’m not a huge fan of watermelon I do eat it during summer because of its skin benefits. Besides the vitamin C it contains high amount of lykopen which prevents the skin from sunburn.

SPIRULINA

I’ve already told you about Spirulina sun protecting benefits in the latest FAVOURITES post – it contains antioxidant called astaxanthin which prevents the skin from UV lightening. Spirulina is mostly used in smoothies but I made fresh creamy dressing from it which tasted delicious!

CAULIFLOWER

I used to hate cauliflower as I had it connected with „cauliflower brain“ from our school cafeteria. But when I tried cauli rice I completely changed my mind. It’s perfectly filling, doesn’t have any sugar while it contains histidine. Histidine is an amino acid that produce healthy amount of uracic acid which prevents the skin from UV lightening.

SWEET POTATOES

And moving on to the best part – sweet potatoes! The love of my life must be in every post. Besides their incredible taste and various use they contain the highest amount of carotenoids from all the vegetable – and this is what makes the skin perfectly healthy tanned.