Tak a je to oficiálně tady. To, na co celý rok čekáme, co měsíce vyhlížíme a co týdny připravujeme vyvrcholí už za pár dní – VánoceVánoce jsou krásné svátky, vlastně moje nejoblíbenější, a tak musím přiznat, že jsem lehce nervózní. S přípravou těch letošních jsem si totiž dala opravdu spoustu práce, a tak bych si přála, aby byly dokonalé.

Jenže, to bych nemohla být z naší rodiny.

CHOCOLATE HAZELNUT SLICES

Naše rodina je skvělým důkazem toho, že jsou Vánoce magické – jinak si totiž neumím vysvětlit, proč se každý rok najde někdo, komu se stane nějaké faux pax. Všechno začalo už když jsme se ségrou věřili na Ježíška. Pomalu jsme se šly podívat, co nám letos Ježíšek nadělil, když v tom jsme najednou uviděly dědu, jak snáší nějaké zabalené krabice dolů z půdy – naštěstí měl jen Ježíšek stejný balící papír. Jindy nám zase teta pracně připravila štědrovečerní večeři, kterou si každý moc pochvaloval, a tak jsme se rozhodli udělat si vánoční rodinnou pohodu. Pustili jsme si tedy video, které taťka za večer natočil a vánoční rodinná pohoda skončila ve chvíli, kdy se na obrazovce objevily babičky se slovy, jak se letos ty řízky nepovedly. A právě proto se letos snažím, aby bylo všechno dokonalé – dárky mám koupené, cukroví napečené… počkat!

Vždyť já jsem vám sem zapomněla nahrát svůj nejoblíbenější recept!

CHOCOLATE HAZELNUT SLICES

Sice už tady máte recepty na čokoládovo/kokosové kuličky, čokoládové perníčky i vanilkové rohlíčky, dokonce jsem pro vás natočila video z přípravy každého druhu, ale na to nejdůležitější jsem zapomněla – čokoládové řezy s lískovými oříšky.

CHOCOLATE HAZELNUT SLICES

Doufám, že mi prominete, když vám alespoň slíbím, že je recept extrémně rychlý, jednoduchý, že chutná jako Nutella a že ho už teď můžete vyzkoušet sami!

CHOCOLATE HAZELNUT SLICES

INGREDIENCE:

  • 350 g hořké čokolády
  • 1/2 hrnku lískooříškoveho másla
  • 1/3 hrnku kokosového mléka z konzervy
  • 2 polévkové lžíce javorového sirupu
  • 100 g drcených lískových ořechů

Do velkého hrnce dáme čokoládu, lískooříškové máslo, kokosové mléko a javorový sirup a vše necháme rozpustit na mírném plamenu.

Poté přisypeme 3/4 lískových oříšků, důkladně promícháme a vzniklou směs přemístíme do zapékací formy vyložené pečícím papírem. Poté dáme formu na 20 min do mrazáku.

Vyndáme, vršek posypeme zbytkem lískových oříšků a vrátíme na 2 hod zpět do mrazáku.

Poté už jen rozkrájíme a můžeme podávat!


Well and it’s officially here. The event we have been all waiting for whole year – ChristmasChristmas is a lovely feast, actually my favourite one so I must admit that I’m being kind of nervous. In fact, this year I did my best to prepare everything so I hope our Christmas will be perfect.

If only it was possible in our family.

CHOCOLATE HAZELNUT SLICES

Our family is a perfect proof that Christmas is truly magical – because there’s no other way how to explain that some faux pas happens every year! It all started already when me and my sister still believed in Santa Claus. We went to look what Santa Claus had given us when we snapped our grandpa carrying some boxes from the top floor – fortunately, Santa Claus only had a similar wrapping paper. Later on our auntie prepared a lovely dinner for us all so we decided to have a chilled family evening while watching the video my dad had recorded during the evening. However, the chilled family evening ended up when our grandmas appeared on the screen saying how disgusting the dinner was. So basically, that’s why I’m trying to make this Christmas perfect – I have all of my presents, I baked the Christmas treats…wait!

I forgot to share my favourite recipe with you!

CHOCOLATE HAZELNUT SLICES

There’re already recipes for chocolate/coconut bites, chocolate gingerbread and vanilla half-moon cookies on the blog but I forgot to share the most important treat – chocolate hazelnut slices.

CHOCOLATE HAZELNUT SLICES

Hopefully you’ll forgive me when I’d swear that the recipe is incredibly quick, easy, that it tastes like Nutella and that you can now try it on your own!

CHOCOLATE HAZELNUT SLICES

INGREDIENTS:

  • 350 g of dark chocolate
  • 1/2 cup of hazelnut butter
  • 1/3 cup of canned coconut milk
  • 2 tablespoons of maple syrup
  • 100 g of chopped hazelnuts

Add the chocolate, the hazelnut butter, the coconut milk and the maple syrup into a saucepan and let it melts over medium heat.

Next stir in 3/4 of hazelnuts, give it all a good stir and transfer the mixture into a baking tin lined with a parchment paper. Then place the tin into the freezer for 20 minutes.

Remove, sprinkle the rest of the hazelnuts on top and place it back into the freezer for two more hours.

Then just slice it into smaller bites and serve!