Četli jste knížku Spalovač mrtvol? Já si tuhle českou klasiku vybrala k maturitě a řeknu vám, nebylo to zrovna pozitivní čtení. Ne, že by se mi knížka nelíbila, naopak! Jen mi žertování pana Kopfrkingla o rakvičkách přišlo trochu úchylné v době Vánoc. Vždyť Vánoce jsou přeci takové hezké svátky. Všichni jsou na sebe milí, domem se line vůně čerstvě upečeného cukroví a v televizi běží pohádky.

Proč jsem tedy vyměnila poklidné sledování Tří oříšků za čtení knížky Čeho před smrtí nejvíce litujeme?

když jsem vám o téhle knížce říkala už v listopadových oblíbencích, musím jí tu zmínit znovu – ani o Vánocích jsem se od ní totiž nedokázala odtrhnout! Autorka vypráví svůj příběh a popisuje zkušenosti s umírajícími lidmi těsně před smrtí. Jejich příběhy jsou různé, ale v jedné věci se vždy shodují – všichni ve svém životě něčeho litují.

Kéž bych měl odvahu žít život dle vlastních představ a ne takový, jaký ode mě ostatní očekávali.

Kéž bych nepracoval tak tvrdě.

Kéž bych měl odvahu vyjádřit své pocity.

Kéž bych zůstal v kontaktu se svými přáteli.

Přál bych si být šťastnější.

I přesto ale knížka není nijak depresivní, naopak vás donutí přemýšlet nad tím, co je v životě opravdu důležité.

A také vás donutí připravit tenhle recept!

NESQUIK BARS

Pravděpodobně jste ve věku, kdy od vás ostatní neočekávají, že máte rádi Nesquik, a tak svou dětskou lásku radši tajně skrýváte. Proto seberte odvahu a pusťte se do jeho přípravy! A nebojte, příprava je tak rychlá a jednoduchá, že pracovat tvrdě opravdu nemusíte. Vyjádřete své pravé pocity, přidejte fotku čokoládových křupínek s krémovým základem na Instagram a uvidíte, že se vám ozvou kamarádi, s kterými jste dávno ztratili kontakt.

NESQUIK BARS

A jestli si opravdu přejete být šťastnější, tady máte recept!

INGREDIENCE:

 • 1 konzerva kokosového mléka
 • 1 polévková lžíce javorového sirupu
 • 1 hrnek rýžových pukanců
 • 1/2 hrnku arašídového másla
 • 100 g hořké čokolády
 • 3 polévkové lžíce javorového sirupu
 • 2 polévkové lžíce kokosového oleje

Kokosové mléko dáme do hrnce společně s javorovým sirupem a promícháme. Vzniklou směs přelijeme do zapékací formy vyložené pečícím papírem a dáme na 15 min do mrazáku.

Mezitím si burisony nasypeme do velké mísy a odložíme stranou.

V hrnci si na mírném plamenu rozpustíme hořkou čokoládu, arašídové máslo, javorový sirup a kokosový olej a vzniklou směs přelijeme do burisonů.

Vše důkladně promícháme a rovnoměrně rozprostřeme na ztuhlý základ. Formu vrátíme na 2 hod do mrazáku, poté vyndáme, směs rozkrájíme na tyčinky a můžeme podávat!


Christmas is such a nice part of the year. Everyone’s so kind to each other, your house is smelling of freshly baked cookies and the fairy tales are on TV.So why the hell did I swapped those lovely fairy tales for the book called Thefive regrets of the dying?

Even though I already talked about that book in the November favourites I have to mention it again – I couldn’t stop reading it even during Christmas! The plot is based on the author’s story and her experiences with dying people. Their stories are very different but they all have one in common – the person always regrets something.

 I wish I’d had the courage to live a life true to myself, not the life others expected of me.

I wish I hadn’t worked so hard.

I wish I’d had the courage to express my feelings.

I wish I had stayed in touch with my friends.

I wish that I had let myself be happier.

However, the book’s not depressive at all, actually it makes you think about what’s the real purpose of life.

And it also makes you create this recipe!

NESQUIK BARS

You’re probably in the age when you’re not expected to be a fan of the Nesquik so you’re secretly hiding that childish love. But now it’s time to take the courage and make this recipe! And don’t worry, the preparation is so quick and easy that you won’t have to work hard by any mean. Express your feelings, share the photo on the Instagram and you’ll see that those friends you lost contact with will reach to you very soon!

NESQUIK BARS

And if you truly want to be happier, here is the recipe!

INGREDIENTS:

 • 1 can of coconut milk
 • 1 tablespoon of maple syrup
 • 1 cup of puffed rice
 • 1/2 cup of peanut butter
 • 100 g of dark chocolate
 • 3 tablespoons of maple syrup
 • 2 tablespoons of coconut oil

Pour the coconut milk into a sauce pan, add in the maple syrup and give it a good stir. Transfer this mixture into a baking tin lined with a parchment paper and place it into the freezer for 15 minutes.

Add the puffed rice into a bowl and set aside.

Melt the dark chocolate, peanut butter, maple syrup and coconut oil over medium heat and pour this mixture into the rice.

Mix it all properly and spread the mixture evenly onto the coconut layer. Place the baking tin into the freezer for 2 hours, then remove, slice into bars and serve!