Mám pro Tebe jen malé připomenutí: je normální v něčem selhat. Tvé výsledky neurčují Tvou hodnotu. Věř mi – lidé Tě mají rádi proto, jaký jsi a ne kvůli Tvým známkám, platu, váze či jakýmkoliv jiným číslům. Proto ani ty nečekej, že na sebe budeš pyšný, až dosáhneš svého cíle. Buď na sebe pyšný za každý krok, který uděláš na cestě ke svému cíli.

A jestli si na té cestě připadáš ztracený, nezapomeň, že je na světě přes sedm miliard lidí a většinu z nich jsi ještě ani nepotkal. Je zde téměř 200 zemí a většinu z nich jsi zatím nenavštívil. Nevzdávej to!Čeká tě ještě spousta úžasných věcí. Tolik dobrodružství, co jsi ještě nezažil. Tolik jídel, co jsi ještě neochutnal.

TĚSTOVINY S BAZALKOVÝM TOFU, CO JSI JEŠTĚ NEOCHUTNAL!

ITALIAN INSPIRED PASTA WITH A BASIL TOFU

Už to budou dva měsíce, co jsem se vrátila z dovolené, ale přesto pořád vzpomínám na všechna ta neodolatelná italská jídla. Většina z nich ale není veganská, a proto jsem se rozhodla podniknout další dobrodružství a pustila jsem se do vymýšlení receptu inspirovaného Itálií. Jako vždy jsem se snažila, aby byl recept rychlý & jednoduchý a aby vyžadoval co nejméně ingrediencí. Základem jsou proto těstoviny s rajčatovou omáčkou, kterou zvládne připravit úplně každý a typicky italský nádech dodá především bazalkové tofu, které je po upečení naprosto božsky křupavé.

Proto tu mám pro Tebe recept a jen malé připomenutí: je normální selhat a sníst tohle jídlo dřív, než ho stihneš přemístit do misky!

INGREDIENCE:

 • 100 g oblíbených těstovin
 • 100 g bazalkového tofu
 • 1 hrnek passaty
 • 1/2 hrnku brokolice
 • 1/2 hrnku hub
 • 2 polévkové lžíce kukuřice
 • 2 polévkové lžíce hrášku
 • 1/2 avokáda

Tofu si nakrájíme na kostičky, dáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme péct dokřupava, cca 25 min na 200°C.

Těstoviny dáme do hrnce, zalijeme horkou vodou a vaříme přibližně 7 min.

Na pánvi osmahneme kukuřici, hrášek, brokolici a houby. Poté přilijeme passatu, vše promícháme a necháme společně 5 min vařit.

Poté vše přemístíme do mísy, přidáme čerstvé avokádo a můžeme podávat!


Just a gentle reminder: it’s okay to fail at something. Your results don’t define your worth. Trust me – people like you for who you are and not because of your grades, salary, weight or anything like that. So don’t wait until you’ve reached your goal to be proud of yourself. Be proud of every step you take towards reaching that goal.

And whenever you feel lost, remember that there are more than 7 billion people in this world and most of them you haven’t met yet. There’s more than 200 countries and you still haven’t been to most of them. Don’t give up! There are so many wonderful things coming your way. So many adventures you haven’t been on yet. So many meals you haven’t tried yet.

PASTA WITH A BASIL TOFU YOU HAVEN’T TRIED YET!

ITALIAN INSPIRED PASTA WITH A BASIL TOFU

It’s been two months since I got back from holidays but I’m still thinking of those delicious Italian meals. However, usually they are not vegan so I started creating a plant based Italian inspired recipe. As always, I wanted the recipe to be quick & easy and I wanted to use as little ingredients as possible. That’s the reason why the pasta sauce is so simple everyone can make it and that typical Italian taste is provided by perfectly crispy basil tofu.

So here is the recipe and just a gentle reminder: it’s okay to fail and eat the entire meal before you transfer it into a bowl!

INGREDIENTS:

 • 100 g of pasta
 • 100 g of basil tofu
 • 1 cup of passata
 • 1/2 cup of broccoli
 • 1/2 cup of mushrooms
 • 2 tablespoons of sweetcorn
 • 2 tablespoons of peas
 • 1/2 of avocado

Cut the tofu into cubes, place them on a baking tray and let them bake for around 25 minutes on 200°C.

Add the pasta into a pot, cover it with hot water and let it cook for around 7 minutes.

Sauté the sweetcorn, peas, broccoli and mushrooms. Next pour in the passata, mix it all together and let it cook for 5 more minutes.

Finally transfer everything into a bowl, add in fresh avo and serve!