Jez hodně bílkovin – ale hodně bílkovin zatěžuje ledviny! Denně si dej alespoň kus ovoce – ale ovoce obsahuje cukr a cukr je pro tělo zlo! Ke každému jídlu si dej zeleninu – ale příliš mnoho vlákniny způsobuje trávicí potíže! Tolik různých názorů…kde je tedy pravda? Myslím si, že pravda se ukrývá uvnitř každého z nás. Myslím si, že neexistuje žádná jedna univerzální cesta, kterou by měli následovat všichni. Vždyť je nás na světě přes sedm miliard a každý z nás je úplně jiný – avšak myslím, že po tomto receptu toužíme všichni!

,,Teri a…tobě ta veganská jídla chutnají? Nejsou bez chuti?“ Zrovna nedávno se mě na tuhle otázku ptala mamka a i od vás mi chodí spousta podobných zpráv. Ale lidičky! Každému vyhovuje něco jiného, avšak přísahám na celou svou sbírku ořechových másel, že veganská strava opravdu není nudná a že už za chvíli zažijete explozi chuťových buněk. Právě dochucovadla totiž dokážou udělat z úplně obyčejného jídla naprostý gastronomický zážitek – a tyhle žitné fleky s tou nejkrémovější tahini omáčkou jsou toho důkazem!

CREAMY SPINACH PASTA WITH SMOKED TOFU

Žitné fleky Green Apotheke už určitě dobře znáte – dokonce je najdete i na mém seznamu oblíbených produktů, jelikož jsou za skvělou cenu, zasytí a v kombinaci s uzeným tofu mi připomínají klasické šunkofleky z dětství. Tentokrát jsem ale ještě přidala směs zeleniny a hlavně krémovou omáčku z tahini, která jednoduchý recept perfektně ozvláštnila. Navíc bylo vše hotové za pár minut a jídlo obsahovalo vyvážený poměr bílkovin, sacharidů i zdravých tuků.

CREAMY SPINACH PASTA WITH SMOKED TOFU

Jez to, co Ti vyhovuje – ale vyzkoušej tenhle recept!

INGREDIENCE:

 • 80 g žitných fleků
 • 100 g uzeného tofu
 • 100 g špenátu
 • 100 g hub
 • 50 g kukuřice
 • 20 g tahini

Tofu si nakrájíme na kostičky, které dáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme péct dokřupava, přibližně 20 min na 200°C.

Těstoviny dáme do hrnce, zalijeme je horkou vodou a vaříme dle instrukcí na obalu – cca 7 min v horké vodě.

Na pánvi si osmahneme houby, špenát a kukuřici. V hrnku si smícháme tahini společně s trochou horké vody a vzniklou směsí zalijeme zeleninu. Přidáme uvařené těstoviny & opečené tofu, vše důkladně promícháme a necháme ještě pár minut vařit. Poté přemístíme do misky a můžeme podávat!


Eat a lot of protein – but too much protein is bad for your kidney! Eat at least one piece of fruit a day – but fruit contains sugar and sugar is bad for you! Eat veggies with every meal – but too much of fiber causes digestive problems! So many opinions…where is the truth? I think that it’s hidden inside every single one of us. I think that there’s no universal path everyone should follow. There’s actually more than 7 billions of us and we are all different – but we all want this recipe!

Do you really like vegan meals? Aren’t they tasteless?” My mum asked me that question recently and I’ve been getting them from you as well. But guys! It’s true that everyone’s different but I swear on my whole nut butter collection that the plant based diet is not tasteless at all and that you’ll experience a taste buds explosion in a while. In fact, condiments can turn a boring meal into an unforgettable foodporn – and that pasta with the creamiest tahini sauce is the proof!

CREAMY SPINACH PASTA WITH SMOKED TOFU

This time I combined the pasta with a simple mix of veggies and most importantly, with a creamy tahini sauce which made the recipe truly special. Moreover, the meal was ready in few minutes but at the same time it contained a balanced amount protein, carbs and healthy fats.

CREAMY SPINACH PASTA WITH SMOKED TOFU

Eat what you like – but give this recipe a try!

INGREDIENTS:

 • 80 g pasta of choice
 • 100 g of smoked tofu
 • 100 g of spinach
 • 100 g of mushrooms
 • 50 g of sweetcorn
 • 20 g of tahini

Slice the tofu into cubes, place them on a baking tray and let them bake until crispy, for around 20 minutes on 200°C.

Add the pasta into a pot, pour in hot water and cook it according to the package instruction – about 7 minutes in a hot water.

Sauté the mushrooms, spinach and sweetcorn. In a mug combine tahini with a little bit of water and pour that mixture all over the veggies. Stir in cooked pasta & baked tofu, mix it all together and let it cook for few more minutes. Then transfer the meal into a bowl and serve!