INGREDIENCE:

– hrst kadeřávku

– 1/2 banánu

– 1/2 avokáda

– 3 lžičky čokoládového proteinu

– 1 lžička kešu másla

– 250 ml mandlového mléka

KADEŘÁVEK

Kadeřávek obsahuje vitaminy A, C, B7, z minerálních látek draslík, železo, hořčík a především vápník. Ten tělo dokáže výborně využít, což zlepšuje kvalitu kostí, zubů a nehtů. Pravidelná konzumace snižuje hladinu cholesterolu a vláknina podporuje střevní peristaltiku. Je opravdu nabitý zdraví prospěšnými látkami, ale viděla jsem ho prodávat zatím bohužel jen v Kunratické stodole. Máte nějaké typy, kde ho koupit?

BANÁN

Banány si do smoothie přidávám téměř vždycky –  jelikož obsahují tři přírodní cukry, sacharózu, fruktózu a glukózu, smoothie dosladí a dodají mi ráno energii.  Z vitamínů obsahují B1, B2, B6, C a E, z minerálních látek draslík, hořčík a železo. Doporučují se konzumovat před sportovní aktivitou, při anemii, premenstruačních syndromech, depresích nebo na podporu mozkové aktivity.

AVOKÁDO

Avokádo bych mohla jíst v jakékoliv podobě a v jakoukoliv dobu. Obsahuje vitamíny B,C,E a A, dále vápník, železo, magnesium, mangan a zinek. Důležité je ale především kvůli vysokému obsahu omega-3 nenasycených mastných kyselin, které podporují správnou činnost mozku a srdce, zlepšují pleť a kvalitu vlasů.

KEŠU MÁSLO

Kdybych si musela vybrat jednu věc, kterou budu jíst do konce života, bylo by to kešu máslo. Proto aspoň lžičku přidávám i do ranních smoothie. Obsahuje zdravé tuky, takže má podobné zdraví prospěšné účinky jako avokádo.

MANDLOVÉ MLÉKO

Mandlové mléko je ideální alternativa kravského. Neutralizuje vnitřní prostředí a dodá tělu velké množství vápníku. Jediné, na co si dávejte pozor při výběru je to, aby nebylo doslazované.

PROTEIN

Používám čokoládový protein od značky The Protein Works. Jsem s ním maximálně spokojená – v jedné odměrce je 101 kalorií, 1,8 g tuku, 1,5 g cukru a 20,6 g bílkovin a chutná naprosto výborně.


 INGREDIENTS:

– handful of kale

– 1/2 of banana

– 1/2 of avocado

– 3 teaspoons of chocolate protein powder

– 1 teaspoon of cashew butter

– 250 ml of almond milk

KALE

Kale is full of vitamins A, C and B7 as well as it contains potassium, iron, magnesium and most importantly, calcium. Calcium is fully used by our body, which helps to improve bone, teeth and nail quality. Regular consumption lowers cholesterol levels and calcium sustains intestinal peristalsis. It´s loaded with health benefits, but I have seen it only at Kunratická stodola yet. Do you know any other places where to buy kale?

BANANA

I always add at least 1 banana to my smoothie – as it contains three natural sugars it sweeten my smoothie and provides me with energy. Vitamins found in bananas are B1, B2, B6, C and A, minerals potassium, magnesium and iron. It is recommended to consume banana before sport activity, while having anaemia and premenstrual syndrome, depression or to boost your brain activity.

AVOCADO

I could eat avo literally every time. It´s full of vitamins B,C,E,A, calcium, iron, magnesium, manganese and zinc. It is so important because of its high levels of omega-3 fatty acids as it helps proper brain and heart function, clears the skin and improves your hair quality.

CASHEW BUTTER

If I ever had to choose one food I´ll have to eat till I die, it would be cashew butter. So I always add at least a teaspoon into my morning smoothie. It contains healthy fats so it has quite similar health benefits as avocado.

ALMOND MILK

Almond milk is a great substitution for cow´s milk. It neutralizes internal body and boosts it with high amount of calcium. Just be careful while buying if it´s not sweetened

PROTEIN POWDER

I use chocolate protein powder by The Protein Works and I´m perfectly happy with it. In one scoop there is 101 calories, 1,8 g of fat, 1,5 g of sugar and 20,6 g of protein and tastes absolutely amazing.