Na dětství mám spoustu krásných vzpomínek, ale jeden den si pamatuju úplně přesně. Nestalo se nic zvláštního, a přitom mě to ovlivnilo na několik let. V té době jsem byla bláznivá, přemalovaná, růžová a…neoblíbená. Jeli jsme na školní výlet a už v autobuse se mnou nikdo nechtěl sedět. Potom se všichni rozdělili do dvojic a já neměla s kým být. Nikdy ale nezapomenu na ten knedlík v krku, když jsem slyšela partu holek, jak se o mě baví, pomlouvají a smějou se. Přijela jsem domů, schoulila jsem se na zem a brečela jsem. Začala jsem o sobě pochybovat, nesnášela jsem se a slíbila jsem si, že se změním. Teď, o pár let později, si nejsem ani trochu jistá, jestli to, co dělám, je správné a kam to vůbec všechno směřuje. Ale jestli jsem se za ty roky něco naučila, tak to, že už se nikdy nebudu měnit kvůli ostatním.

Ať už jsem se totiž změnila jakkoliv, vždycky se našel někdo, pro koho jsem byla málo nebo naopak moc. Ať už jsem udělala cokoliv, vždycky se našel někdo, kdo mě kritizoval. Život je ale moc krátký na to potlačovat své pravé já, a tak jestli po něčem opravdu toužíte, udělejte to. Právě to byl jeden z důvodů, proč jsem přešla na veganství, přestože mě od toho každý odrazoval. Právě díky veganství jsem totiž našla sama sebe, a dokonce i lásku svého života – extračokoládový mugcake.

CHOCOLATE PROTEIN CAKE

Možná vám bude extračokoládový mugcake povědomý – byl to totiž jeden z mých prvních, a zároveň nejoblíbenějších receptů. Ještě aby ne, kdo by kritizoval nadýchaný sladký čokoládový dortíček, který je hotový za minutu, a přitom je zdravý & plný bílkovin! Starý recept ale obsahoval vajíčko, a tak jsem se snažila vymyslet jeho veganskou verzi. Nakonec jsem zkusila vajíčko jednoduše vynechat, použila jsem více rostlinného mléka a výsledkem byla láska na první ochutnání.

CHOCOLATE PROTEIN CAKE

A jelikož přesně vím, co teď toužíte udělat, tady máte recept!

INGREDIENCE:

  • 1 odměrka čokoládového proteinu
  • 1 polévková lžíce raw kakaového prášku
  • 4 polévkové lžíce neslazeného mandlového mléka
  • 1 čajová lžička kypřícího prášku
  • + domácí tvaroh, čokoládové PB2, kakaové boby, domácí granola

Všechny ingredience dáme do hrnku a důkladně promícháme. Hrnek dáme do mikrovlnky na 1 min (ovšem záleží na konkrétní mikrovlnce, čas se může lišit) a poté dortík vyklopíme na talíř. Dozdobíme a můžeme podávat!


I have so many nice childhood memories but there’s actually one day I remember pretty exactly. Even though nothing special happened, it influenced myself for many years. In that time I used to wear tons of make-up, I was crazy, pink and…unpopular. Once we went on a school trip and I was sitting alone in the bus. Then when everyone made pairs I was the one who remained alone. However, I will never forget the feeling I felt when I heard other girls talking bad behind my back. I came home, I layed on the floor and I cried. I hated myself and I promised myself I would change. Now, few years later I’m absolutely unsure where I’m going and whether my journey is right. But one thing I’ve learned during all those years is that I’ll never ever change myself because of someone else.

The reason is that every time I changed, there was someone who had a problem with me and who critized me. But in reality, life is too short to hide your true self so if you truly want something, do it. That was actually one of the reasons why I went vegan even though everyone thought how crazy I was. Because of the veganism I found not only myself but the love of my life as well – the extrachocolaty mugcake.

CHOCOLATE PROTEIN CAKE

You may remember the extrachocolaty mugcake as it was one of my first and most popular recipes. And there’s actually nothing to be surprised about as it was moist, sweet, quick and easy to make and healthy & full of protein as well! However, the older recipe contained an egg so I tried to create it’s vegan version. Finally, I removed the egg, I added more milk and the result was the love at the very first taste.

CHOCOLATE PROTEIN CAKE

And as I know exactly what you truly want right now, here is the recipe!

INGREDIENTS:

  • 1 scoop of chocolate protein powder
  • 1 tablespoon of raw cacao powder
  • 4 tablespoons of unsweetened almond milk
  • 1 teaspoon of baking powder
  • + homemade quark, chocolate PB2, cacao nibs, homemade granola

Add all the ingredients into a mug and mix them properly. Place the mug into the microwave oven for 1 min (the exact time depends on a microwave oven type) and transfer the cake onto a plate. Then add your toppings and serve!