Když chce člověk nalévat druhým, musí nejdříve naplnit vlastní sklenici – vždyť se přeci z prázdné sklenice rozlévat nedá!

Kolikrát se tak moc snažíme být tu pro druhé, až nakonec zapomeneme být tu sami pro sebe. Avšak jediné místo, kde musíme strávit celý život, je naše tělo, a proto bychom se měli postarat o to, aby to bylo pěkné místo k žití.

Právě proto jsem se vás minule ptala, za co jste na sebe pyšní. Druhé lidi chválíme celkem běžně, ale je pěkně těžké mluvit o svých dobrých vlastnostech. A co teprve odhalit své chyby! No schválně, zkuste mi teď říct, jaká je ta vaše úplně nejhorší vlastnost. Šup, nebojte se, já vám tu svojí také prozradím – já jsem třeba až moc velký perfekcionista. Na tom by nebylo nic zas tak špatného, jen kdybych uměla najít tu zlatou rovnováhu. Ve skutečnosti se totiž nikdy nespokojím s průměrem, a tak všechno pokaždé přeženu do extrému. Představte si, že už mi dokonce ani nestačily mé klasické domácí proteinové tyčinky – rovnou jsem se pustila do přípravy domácích Builders bars!

CLIF BUILDERS BAR

Teď vážně a bez jakéhokoliv přehánění – nikdy jsem nejedla lepší tyčinku, než je Builders bar. Obsahuje křupavé křupínky obalené v čokoládě a je úplně božsky sladká. Zároveň ale nemá zrovna nejlepší složení a její cena je tak vysoká, že bych s mojí přehnanou spotřebou brzy zkrachovala. Proto jsem se pustila do přípravy její domácí, zdravější verze, na kterou jsem použila jen 6 ingrediencí, díky čemuž tyčinky vyšly levněji. Jejich neodolatelná chuť ale zůstala zachovaná, a to i přesto, že je recept opravdu rychlý a jednoduchý.

A jelikož moje břicho je už plné, je čas naplnit i to vaše – tady máte recept!

INGREDIENCE:

První vrstva:

 • 1/2 hrnku kešu ořechů
 • 1/2 hrnku datlí
 • 1/3 hrnku raw kakaového prášku
 • 1 odměrka čokoládového proteinu

Druhá vrstva:

 • 1/2 hrnku ovesných vloček
 • 1/2 hrnku datlí
 • + 100 g hořké čokolády

Kešu ořechy dáme do mixéru a rozmixujeme na mouku. Přidáme všechny zbylé ingredience a mixujeme, dokud nevznikne lepkavá směs. Ze směsi vytvoříme tenké obdelníčky, které dáme na 20 min ztuhnout do mrazáku.

Ovesné vločky dáme do mixéru a rozmixujeme na mouku. Přidáme datle a mixujeme, dokud nevznikne lepkavá směs. Ze směsi opět vytvoříme tenké obdelníčky, které dáme na první vrsrvu a vrátíme zpět do mrazáku na 20 min.

Hořkou čokoládu dáme do hrnce a rozpustíme na mírném plamenu. Obdelníčky vyndáme z mrazáku, důkladně obalíme v čokoládě a vrátíme je zpět do mrazáku na posledních 20 min. Poté můžeme podávat!


Firstly, you must fill your own cup and then you’ll be able to pour it into others – you can’t pour from an empty cup!

Many times we try so hard to be there for other people that we forget to be there for ourselves. However, the only place where we have to spend our whole life is our body – so we need to make sure it’s a nice place to live.

That was actually the reason why I asked you last time what is the thing you are proud of about yourself. We compliment other people pretty often but it’s way harder to talk about our own positive characteristics. And it’s even harder to share our mistakes! Just tell me guys, what’s the worst habit of yours? Don’t be scared, I’ll share mine with you as well – I am a huge perfectionist. It wouldn’t be that bad if only I was able to find the balance. In fact, I’m never satisfied with the average so I tend to push everything into the extreme. Actually even my homemade protein bars weren’t enough for me – so I started making a homemade Builders bars!

CLIF BUILDERS BAR

Now seriously – Builders bars are the best bars I’ve ever had. They consist of crispy bites coated in chocolate and they are heavenly sweet. However, they don’t have the best ingredients and the price is extremely high. Because of that I tried to make their healthier version on which I used just 6 ingredients so the bars are cheaper as well. However, that delicious taste remained the same even though the recipe’s truly quick and easy.

Well, my belly is full right now so it’s time to fill yours as well – here is the recipe!

INGREDIENTS:

First layer:

 • 1/2 cup of cashews
 • 1/2 cup of dates
 • 1/3 cup of raw cacao powder
 • 1 scoop of chocolate protein powder

Second layer:

 • 1/2 cup of oats
 • 1/2 cup of dates
 • + 100 g of dark chocolate

Add the cashews into a blender and blend until flour forms. Add in all the remaining ingredients and blend until sticky. Shape thin bars and place them into the freezer for 20 minutes to set.

Add the oats into a blender and blend until flour forms. Add in the dates and blend until sticky.

Shape thin bars again, add them onto the first layer and place them into the freezer for 20 minutes.

Melt the dark chocolate over medium heat.

Remove the bars, coat them in the chocolate and place them back into the freezer for the last 20 minutes. Then they are ready to serve!