Někdy si tak projíždím Instagram a vzpomínám na ty staré, dobré časy, kdy neexistovaly žádné algoritmy a vašim odběratelům se zobrazovalo úplně všechno, co jste přidali. Vždyť když přeci někoho sleduji, chci vidět všechny jeho příspěvky nebo snad ne? Nejsou to ale jen algoritmy, které se na mém Instagramu změnily, změnil se i jeho obsah a selfiečka v koupelně vystřídaly fotky čerstvě narozených miminek. 

Ne, teď vážně – poslední dobou na Instagramu opravdu nevídám téměř nic jiného. Nevím, možná to bude tím, že je to 9 měsíců od chladných podzimních večerů. Nebo to bude tím, že už jsem ve věku, kdy bych také mohla mít své vlastní miminko. Vlastně jsem i jako malá měla spoustu panenek, a dokonce jsem si plánovala, že ve 20 opravdu budu dítě mít a pyšně se s ním budu chlubit svým přátelům.

Proto by mě nikdy nenapadlo, že se budu chlubit tak akorát Nutellovými proteinovými kuličkami.

Jenže milí, zlatí, na tenhle recept jsem tak pyšná, že i kdybych teď umřela a zanechala po sobě jen tyhle kuličky, můj život měl smysl. Totiž jak by řekla moudrá Hannah Montana, tyhle kuličky jsou to nejlepší z obou světů. Jsou výživné, plné bílkovin, veganské i zdravé. Zároveň jsou ale slaďoučkéčokoládové, mají lísko-oříškový nádech, a když se vám pomalu rozplynou na jazyku, chutnají jako nutella.

NUTELLA PROTEIN BITES

A navíc je recept tak rychlý & jednoduchý, že se s ním musím pochlubit i vám!

INGREDIENCE:

  • 1 hrnek mandlí
  • 1 hrnek lískových oříšků
  • 1 hrnek datlí
  • 1 odměrka čokoládového proteinu
  • 1/3 hrnku raw kakaového prášku

Mandle a lískové ořechy rozdrtíme v mixéru na jemnou mouku. Poté přidáme všechny zbývající ingredience a mixujeme, dokud nevznikne lepkavá směs.

Ze vzniklé směsi vytvoříme malé kuličky, které dáme na hodinu ztuhnout do mrazáku. Poté můžeme rovnou podávat!


Sometimes I’m scrolling through the Instagram and I’m thinking about the good old days when there were no algorithm and your followers could see everything you uploaded. Actually when I follow someone I need to see everything he uploads, don’t I? However, it’s not just the algorithms that changed, even the content on my feed changed and bathroom selfies turned into the photos of new born babies.

No but seriously – right now that’s all I’m seeing on the Instagram. I don’t know, maybe it’s because it’s been 9 months since those chilly autumn evenings. Or maybe I reached that age when I could be having my own baby. In fact, I always loved playing with dolls and I truly planned to have a baby by the age of 20 so that I can show it off to my friends.

So basically, I’d never think that what I’ll be showing off would be nutella protein bites.

But dear friends, I’m so proud of that recipe that if I died today, I’d proudly say that my life had a purpose. Actually as the wise Hannah Montana would say, these bites are the best of both worlds. They are nourishing, full of protein, vegan and healthy. Also they are sweetchocolatyhave a hazelnut hint and once they melt in your mouth they taste like the Nutella.

NUTELLA PROTEIN BITES

Moreover, the recipe’s so quick & easy that I must show it off to you as well!

INGREDIENTS:

  • 1 cup of almonds
  • 1 cup of hazelnuts
  • 1 cup of dates
  • 1 scoop of chocolate protein powder
  • 1/3 cup of raw cacao powder

Add the almonds and the hazelnuts into a blender and blend until flour forms. Then add in all the remaining ingredients and blend until sticky. Shape small balls and place them into the freezer for one hour to set. Then serve they are ready to serve!