Už jste někdy v životě udělali změnu, kterou teď berete jako samozřejmost? Schválně se zkuste na chvíli zastavit a zamyslet. Vzpomeňte si, jak těžké to ze začátku bylo. Kolikrát jste to chtěli vzdát. Co všechno se vám na té cestě přihodilo, jak vyčerpaně jste se cítili a jak jste si mysleli, že už nezvládnete pokračovat dál. Přesto jste se ale pokaždé zvedli. Bojovali jste a dostali jste se až sem, k těm úžasným věcem.

Nebojte, sama znám až moc dobře, jak těžké je udělat jakoukoliv změnu. Když jste na něco zvyklý, chce to spoustu síly odhodlání pustit se do neznáma. Pokud to ale opravdu chcete, dokážete všechno – záleží to jen na vás. Buď můžete být za půl roku pořád na tom samém místě nebo teď můžete vystoupit ze své komfortní zóny, překonat sami sebe a dostat to, po čem toužíte – třeba veganský tvaroh.

VEGAN QUARK

Jestli mě sledujete delší dobu, tak určitě víte, jak dlouho jsem toužila po tom, být vegan. Nejedla jsem maso, vajíčka, dokonce ani sýr, avšak přesto byla jedna věc, bez které jsem si svůj život neuměla představit – tvarohTvaroh jsem jedla několik let každý večer a byla jsem na něj tak zvyklá, že mi to bránilo od mého přání být opravdu vegan. Až to za mě nakonec vyřešil osud, souhra náhod a především to, že se mi povedlo vytvořit přesnou kopii – a to chuťově i konzistencí! Základem je tofu, které sice v kombinaci s mandlovým mlékem vytvoří tu krémovou konzistenci, ale chuťově ho nepoznáte – sýrovou chuť totiž zajistí lahůdkové droždí, zatímco lehce nakyslý nádech dodá citronová šťáva.

Příprava je tak jednoduchá, že k ní potřebujete jen jedinou věc – recept. Tak tady ho máte!

INGREDIENCE: 

  • 200 g tofu natural
  • 1/3 hrnku neslazeného mandlového mléka
  • 2 polévkové lžíce lahůdkového droždí
  • 1 polévková lžíce citronové šťávy 

Tofu nadrobíme na malé kousky a dáme do mixéru. Přidáme všechny zbylé ingredience a několikrát promixujeme do požadované konzistence. Poté můžeme rovnou podávat!


Have you ever made a change you’re now seeing as something normal? Just try to stop and think. Remember how hard it was from the very beginning. How many times you wanted to give up. How many things you’ve been through, how exhausted you were feeling and how you thought you won’t make it. But you did. You fought and you reached what you deserve.

Don’t worry, I know as well how hard it is to make a change. When you are used to something, it requires a lot of strength and determination to do it differently. But if you truly want it, you can do anything – it’s up to you. In six months you can be on the same place as you are now or you can step out of your comfort zone and get what you want – like the vegan quark for example.

If you’ve been following me for a longer time you know how bad I wanted to go vegan. I didn’t eat meat, eggs, not even cheese but there was actually one thing I couldn’t imagine to live without – the quark. I used to eat the quark literally every day and I was so addicted to it that it was stopping me from my dream to be fully plant based. However, then I finally managed to create its real copy. Both in taste and consistency! The main ingredient is the tofu which makes the creamy consistency but you can’t actually taste it at all. The cheesy taste is caused by the nutritional yeast and the lemon juice is what makes it a little sour.

The preparation is so easy you just need one thing – the recipe. So there you go!

INGREDIENTS:

  • 200 g of tofu natural
  • 1/3 cup of unsweetened almond milk
  • 2 tablespoons of nutritional yeast
  • 1 tablespoon of lemon juice

Crumble the tofu into small pieces and place these into the blender. Add in all the remaining ingredients and blend until required consistency. Then it’s ready to serve!