Jestli něčeho lituju, tak toho, že jsem se začala malovat už někdy ve 12ti letech. Ale né, že bych začala nesmělým leskem na rty – rovnou jsem používala make-up tmavší o 3 odstíny a tolik řasenky, že jsem stěží udržela otevřené oči. Kvůli mé špatné životosprávě jsem touhle dobou měla opravdu špatnou pleť a snažila se to všemožně překrýt, což jí ještě víc poškodilo a já se točila v začarovaném kruhu. Pleť se mi ale podařilo vyléčit a akné už pomalu ani nevím, co je. A proto bych se o své tipy na krásnou pleť chtěla podělit i s vámi!

PŘIROZENÁ KRÁSA

Poslední dobou se snažím malovat co nejmíň. O víkendech už se nemaluji vůbec, ale ještě nejsem dost sebejistá, abych tak vyrazila i do školy. Nicméně si myslím, že ať je kosmetika sebekvalitnější, pleť nějakým způsobem poškozuje – vysouší ji, podporuje tvorbu akné a nebo urychluje stárnutí kůže. A hlavně, v přirozenosti je krása!

BAMBUCKÉ MÁSLO

Bambuckém másle jsem vám už vyprávěla v December favourites. Jedná se o 100% přírodní, hodně hutné máslo, které se získává rozemletím upražených semen plodů ořešáku Shea. Na pleť má spoustu pozitivních účinků – zklidňuje jí, zabraňuje stárnutí a hlavně jí perfektně hydratuje. Proto ho také každý den používám po odlíčení – a jelikož stačí jen malé množství, vydrží balení opravdu dlouho!

LUSH

Když už používám nějakou kosmetiku, tak jedině od Lushe! Lush je obchod s ručně vyráběnou fairtrade kosmetikou, která není testovaná na zvířatech. Všechny produkty jsou vegetariánské, 90% z nich je potom veganských. Miluju především jejich pleťové masky, které jsou k pleti šetrné a naopak ji vyživí. Moje nejoblíbenější je maska Oatifix – kombinace ovesných vloček, medu, banánu a mandlí. A mimochodem, je jedlá!

ZDRAVÉ JÍDLO

To, co jíme, ovlivňuje naší pleť možná úplně nejvíc. Když do sebe budeme dostávat mastné průmyslově zpracované potraviny, bude i naše pleť mastná a nekvalitní. Když ale budeme jíst čerstvé jídlo v té nejpřirozenější podobě, i pleť bude čerstvá a čistá. Proto tak miluju obrovské mísy zeleniny plné barev = čím víc barev, tím víc antioxidantů. Také je důležité jíst dostatek zdravých tuků, jako je například avokádo, oříšky nebo semínka, což zabraňuje černým tečkám a vysušené pleti.

SPORT

Sport není zdravý jen pro naše tělo, ale i pro pleť. Aby se z těla dostaly všechny špatné látky a nečistoty, je potřeba se jednou za čas pořádně zpotit.

ČERSTVÝ VZDUCH

Póry musí dýchat a není nic horšího, než být celý den zavřený v místnosti se špatným vzduchem. Proto zkuste každý den být alespoň na chvilku venku a uvidíte, jak se vám pleť odvděčí!


The one thing I regret is that I started wearing make-up already at the age of 12. But it wasn’t like wearing cute lip balm and stuff – I used to wear tons of make-up and so much mascara that I hardly held my eyes opened. In that time I had horrible skin and tried so much to hide it which led to making it even worse. However, I managed to naturally heal my skin and now I don’t even know what the acne means. So I would love to share my healthy skin tips with you!

NATURAL BEAUTY

Lately I’ve been trying to use as little make-up as possible. I don’t use any make-up during the weekends but I’m not that confident yet to go without it even to school. However I think that even the most luxurious cosmetics always affects the skin somehow, mostly in the negative way. And most importantly – natural beauty is the best!

SHEA BUTTER

I’ve already told you about Shea butter in the December favourites. It’s 100% natural thick butter which is being made from the seeds of Shea tree. It has a lot of skin benefits – it prevents aging and also hydrates the skin. Even though I use it every day the package lasts truly long as it’s required just a small amount.

LUSH

When I do use cosmetics it must be by Lush! Lush is a shop with handmade fair trade cosmetics which is not tested on animals. All the products are vegetarian, 90% of them even vegan. I love their face masks and my favourite one is called Oatifix – it is the mixture of oats, honey, banana and almonds. And by the way, it can be eaten!

HEALTHY FOOD

What we eat affects our skin possibly the most. When we put inside greasy processed food our skin is greasy and bad quality. But when we eat the food in its purest, most natural form, our skin is pure and clear. This is the reason why I love big bowls of veggies = the more colours, the more antioxidants. It’s also important to incorporate healthy fats (such as avocado, nuts and seeds) into our diet. They are essential for plump and spot free skin.

EXERCISE

Exercise is healthy not only for our bodies but for our skin as well. To get rid of all the mess inside us it’s important to get a proper sweat once in a while.

FRESH AIR

Skin needs to breathe and there’s nothing worse than to be closed whole day in the room with bad air. So try to go out each day for a few minutes and you’ll see how thankful your skin will be!

Napsat komentář