Mám piercing.

Vím, že už jste to asi z názvu článku pochopili, ale já to musím sama sobě znovu zopakovat – pořád tomu totiž nemůžu uvěřit.

Vždycky mám všechno pečlivě naplánované dopředu a dokáže mě rozhodit i ta nejmenší změna. Vlastně změny nemám ráda takovým způsobem, že mě nedávno málem rozbrečelo, když jsem ztratila svojí oblíbenou krabičku a musela jsem použít jinou. I přes takhle konzervativní povahu jsem si ale minulé léto splnila sen a nechala jsem se potetovat. Tetování bylo ještě docela pochopitelné, jelikož jsem po něm toužila odjakživa a od nějakých 16 jsem byla pevně rozhodnutá, že na něj půjdu. Za to piercing, ten jsem nikdy nechtěla mít.

Před pár dny se mi ale náušnice na chrupavce začala líbit. A lákala mě takovým způsobem, že jsem po jedné ranní józe v centru bez přemýšlení začala hledat nejbližší tattoo&piercing salon.

A za pár minut už jsem seděla na křesle.

Druhou náušnici jsem si nakonec nechala udělat v salonu Tribo, který je v Klimentské ulici kousek od Palladia. Salon je sice dražší, ale je známý a stejně jako u tetování jsem chtěla mít jistotu, že bude kvalitní. A také, že byl – slečna, která mi piercing dělala, byla opravdový profík a hlavně byla moc milá. Během pár minut mi řekla, na co si dát pozor a jak se o piercing starat a mohly jsme jít na to.

Moje pocity před byly klasicky netradiční – nebála jsem se ani trochu, naopak jsem byla natěšená a cítila jsem takové zvláštní vzrušení. Samotné píchnutí sice trvalo chviličku, ale upřímně mě bolelo víc, než tetování – přišlo mi, jako kdyby mi někdo zaháknul ucho a silou se mi ho snažil utrhnout. Ale nebojte, opravdu to není nic, co by se nedalo vydržet a za ten výsledek to stojí.

Ze svojí nové náušnice jsem neuvěřitelně nadšená. Nedokážu říct proč, ale cítím se víc…sama sebou. Přijde mi, že podtrhuje můj (#cruelty) free životní styl s baťohem na zádech a větrem ve vlasech, a proto jsem opravdu šťastná, že jsem do toho šla a nenechala se odradit lidmi, kteří mi to rozmlouvali.

Jestli tedy nad něčím podobným přemýšlíte, BĚŽTE DO TOHO.

Nekoukejte na názory ostatních a nečtěte si internetové diskuze – přestože bych podle nich měla být prakticky po smrti, s piercingem jsem neměla jediný problém a hojí se mi skvěle. Ničeho se nebojte. Piercing není do konce života, a když se vám nebude líbit, prostě ho vyndáte.

A nakonec, není smyslem života prožít ho naplno?


I’ve got a piercing.

I know you’ve probably got it already from the title but I have to repeat it for myself – I still can’t believe it.

The reason is that I always plan everything ahead and I hate when my plans change. I actually hate the changes so much that a few days ago I almost cried when I lost my favourite meal box so I had to use a different one. But even though I’m such a conservative person last year I made my dream come true and I got a tattoo. However, the tattoo wasn’t that shocking as it was something I had always wanted. But the piercing, that was something I was strongly convinced I’d never have.

Few days back I saw some pics of the helix and I liked it that much that right after one yoga class in the heart of Prague I started looking for the closest tattoo&piercing salon.

And only a couple minutes later I was waiting for my very first piercing.

I got my second earing done in the salon called Tribo. It’s rather expensive but it’s well-known and I wanted to be sure it was high-quality. And it truly was – the girl who did my piercing was a real pro and she was so nice. In a few minutes she explained how to take care of the piercing and then it was the time.

My feelings were unconventional as usual – I wasn’t scared at all, I was actually feeling excited. The process took only few seconds but honestly, I found it more painful than the tattoo – but don’t worry, it’s nothing you won’t manage and it’s worth it for the result.

I’m truly happy to have this earing. I can’t express why but I’m feeling more…myself. Now it’s a part of my (#cruelty) free lifestyle with a backpack on and wind in hair so I’m proud I didn’t follow other people opinion and that I went for what I wanted.

So if you are considering something similar, GO FOR IT.

Don’t care about what other people will say and don’t read internet discussions – even though there’s written I should be dead by now I didn’t have any problems with my piercing and it’s healing perfectly. Don’t be afraid. It’s nothing you would have to wear forever and if you won’t like it, you just take it off.

At the end of the day, life is meant to be lived to the fullest, isn’t it?

Napsat komentář