Upřímně se v kosmetice moc nevyznám. Pravděpodobně díky své životosprávě nemusím řešit problémy s pletí, a tak používám opravdu jen to nejzákladnější. Moje (mladší) ségra je pravý opak. Kosmetiku miluje a já se divím, jaktože toho o ní tolik ví. A tak když jsme spolu šly jednou nakupovat, zašly jsme i do různých kosmetických obchodů. Jako například do Lushe.

Lush byla láska na první pohled. Už když tam vejdete, tak to tam přenádherně voní. Všichni jsou milý a ochotní, obchůdek je malý, přehledný, hrozně hezky udělaný. Nejvíc se mi ale líbí to, že jejich produkty nejsou testované na zvířatech, obsahují jen přírodní ingredience a jsou vyráběné rukama.

Mě do očí hned bouchla jedna vystavená pleťová maska, konkrétně Oatifix. Nechala jsem si tedy vytvořit vzorek, abych doma mohla masku ozkoušet.

První dojmy: voněla úplně neskutečně, jako ovesná kaše (měla jsem velké problémy ji nesníst 😀 ). Taky aby ne, když je složena z banánu, medu, ovesných vloček nebo mletých mandlí. Snadno se natírá a když ji máte na sobě, tak cítíte, jak pleť prohřívá. Po 10 minutách jsem si ji sundala a měla jsem pleť tak hydratovanou (a voňavou) jako nikdy předtím.

Hned druhý den jsem pro ni poslala sestru do Palladia, která byla asi tak nadšená, jako kdyby mě někdo poslal do bio obchodu :D. Neváhala jsem ani minutu a věděla, že jí prostě musím mít. Maska stojí 299 kč/55 ml, což se může zdát jako vyšší cena, ale vyjde dokonce levněji, než pleťové masky z drogerie s ohledem na to, na kolik použití vystačí. A myslím si, že se do něčeho takhle kvalitního opravdu vyplatí investovat. A věřte mi, to je co říct, když já doporučuji kosmetiku.


I am not very into cosmetics. I use only the basic products as I don´t have to deal with skin problems probably because of my lifestyle. My (younger) sister is complete opposite. She loves cosmetics and I don´t understand how it is possible that she is so knowing. Once when we went shopping together, we went to the cosmetic store as well. We went to Lush.

Lush was a love at a very first sight. Right after you enter you can feel the amazing smell. Everyone is so kind and willing to help you, the shop is rather small, organized, beautifully equipped. Actually what I love the most is that their products are not tested on animals, contain only natural ingredients and are handmade.

Right after we entered I noticed one face mask, Oatifix one. I asked the stuff to make me a tester so I could try it at home.

First impression: it smelled incredible, like oatmeal (I tried really hard not to eat it :D). It contains banana, honey, oats or crushed almond. It can be applied easily and when you have it on a face you can feel how it literally warms up your skin. I put it off after 10 minutes and I swear that I have never had more hydrated (and odorous) skin.

The following day I asked my sister to go buy it for me. She was so excited as I would be if someone asked me to buy something at organic store 😀 I didn´t hesitate for a minute and I was 100% sure that I need this mask. It costs 299 CZK/55 ml which can appear quite pricey but in fact it´s cheaper than the face masks from drug store looking at the amount to use. And I think that it is worth investing money in such a high quality product. And trust me, it must be amazing when I recommend cosmetics.

Napsat komentář