Písnička: ZAYN & Sia – Dusk Till Dawn

Sia je další interpretka, kterou ráda poslouchám a už na jejím vánočním albu jsem úplně ujížděla. V dubnu jsem se ale zamilovala do písničky Dusk Till Dawn tak moc, že se stala mojí nejoblíbenější!

Knížka: Robert F. Murphy – Umlčené tělo

V dubnu jsem ve škole dostala za úkol přečíst knížku Umlčené tělo a musím se přiznat, že jsem od ní neměla moc velká očekávání. Nakonec to ale byla jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Jedná se o autobiografii pana Murphyho, kterému se v průběhu života objevil nádor v páteři. Autor popisuje vznik a průběh nemoci a také to, jak trpěl psychicky z důvodu sociálního vyloučení. Knížka je hodně emotivní, smutná, drsná, ale zároveň…inspirativníUvědomila jsem si, co všechno beru jako samozřejmost a že často zapomínám na to nejdůležitější – vážit si svého zdraví.

Beauty: Parfém LOVE LUSH

Od přechodu na veganství používám už jen netestovanou kosmetiku, ale trvalo mi pěkně dlouho, než jsem našla parfém, který by mi opravdu vyhovoval. LOVE od LUSH je ale opravdu LÁSKA! Vůně je zajímavá, svěží, letní, radostná, ale určitě ne přeslazená. Velkou výhodou je také to, že je vůně menší, takže si jí můžete vzít kamkoliv sebou a navíc opravdu dlouho vydrží!

Oblečení/doplňky: plátěná taška s avokádem

Tenhle měsíc mi udělala úplně největší radost plátěná taška, kterou jsem dostala k narozeninám od Páji. Je na ní nápis “vegan vibes” a krásný motiv avokáda a co je úplně nejlepší – Pája jí sama vytvořila!

Recept: burger s batátovými hranolkami

Tentokrát byl můj nejoblíbenější recept opravdová specialitka – poprvé jsem totiž upekla své vlastní housky. Podávala jsem je s plátkem Linda McCartneys (který až strašidelně připomíná maso!)krémovým domácím Coleslawem a křupavými batátovými hranolkami. No věřte mi, že tohle prostě musíte ochutnat sami!

Pití: Čokoládový Green Superfood

Čokoládový Green Superfood z restaurace Maitrea jsem si úplně zamilovala – jedná se o směs mladých výhonků (mladá pšenice, mladý ječmen, alfalfa), řas (spirulina, chlorella), posilujících bylin (sibiřský ženšen, máta), sušené zeleniny a ovoce, raw kakaa, užitečných trávicích enzymů a hlavně, chutná jako rozpuštěná čokoláda! Podle fotky to tak sice nevypadá, ale věřte mi, že opravdu stojí za to vyzkoušet.

Food tip: Mých 20 nejoblíbenějších svačin

Každé lidské tělo je jiné a někomu může vyhovovat jíst třeba jen 3 velká jídla denně, ale já sama si to neumím představit. Na svoje svačinky totiž nedám dopustit! Jím pravidelně šestkrát denně a ať už jdu kamkoliv, vždycky si s sebou beru nějakou svačinu. Nikdy nevíte, co se vám přes den může přihodit, a proto je lepší mít s sebou nějakou jistotu. Zároveň ne všude se dá sehnat něco zdravého (+ veganského) a když už ano, bývá to zbytečně předražené. Proto jsem pro vás sepsala seznam mých nejoblíbenějších svačin, který najdete zde.

Restaurace: Coffee room

V dubnu jsem byla poprvé v @coffeeroomprague , ale rozhodně ne naposledy! Krásné útulné prostředí, nejmilejší obsluha a lepší vegan muffin s kouskama čokolády jsem v životě neměla. Bistru bych dala minimálně 11/10!

Fitness tip: železo na vegan stravě

Nedostatek železa je jeden z hlavních důvodů, proč se lidé bojí přejít na veganství. Proto jsem pro vás sepsala trošku odbornější článek, ve kterém najdete, na co si dát pozor, čemu se vyhnout a jaké potraviny do jídelníčku naopak zařadit.

Instagram účet: @veganinstrength

V dubnu jsem objevila naprosto skvělý účet plný veganské inspirace @veganinstrength. Účet patří sympatickému atletovi, který sdílí hlavně odborná a lékařsky podložená fakta, proto rozhodně stojí za to sledovat!

Zážitek: 3. Tereza’s diary meet-up

V dubnu jsem měla dvacáté narozeniny a chtěla jsem je oslavit s mými nejdražšími – s VÁMI! Proto jsem v den svých narozenin uspořádala už třetí meet-up, tentokrát znovu v restauraci Maitrea (která to pro nás opět připravila naprosto bezkonkurenčně). Musím se přiznat, že jsem si poslední dobou říkala, proč to vlastně všechno dělám. Do své tvorby dávám spoustu energie, pracuju prakticky každý den a najednou mi začalo připadat, že vám nic nepředávám, že je moje tvorba nezajímavá a nudná. To, co jsem ale zažila při našem setkání, bylo něco… nepopsatelného. Nikdy v životě jsem necítila tolik pozitivní energie, motivace, inspirace, pochopení, přátelství a lásky. Zažila jsem ty nejkrásnější narozeniny a najednou jsem si uvědomila, že právě tohle je ten důvod, proč to všechno dělám – VY. Jen díky vám jsem zažila nádherný večer, na který budu vzpomínat do konce života. Proto chci, abyste věděli, že ať už se bude dít cokoliv, vždycky tu budu PRO VÁS.


Song: ZAYN & Sia – Dusk Till Dawn

Sia is another favourite singer of mine and her Christmas album was absolutely perfect. However, in April I fell in love with the song called Dusk Till Dawn so much that I was listening to it literally every day.

Book: Robert F. Murphy – The Silent Body

I had to read that book for school and to be perfectly honest, I didn’t expect much. But in fact, it ended up being one of the greatest books I’ve ever read. It’s an autobiography of a man who was diagnosed with cancer during his life. The author talks about the first symptoms and the illness as well as about how much he suffered mentally. The book’s emotional and sad but also inspirationalI realized how many things I take for granted and that I often forget the most important thing – to be grateful for my health.

Beauty: Perfume LOVE LUSH

I’ve been using only non-tested cosmetics since I became vegan but it took me quite a long time to find a perfume I’d like. However, LOVE by LUSH is literally LOVE! The perfume is ideal for summer, it’s light, fresh, positive but definitely not too sweet. Another great thing is that the perfume is compact so you can take it wherever you go and it lasts long as well!

Clothes/Accessories: avocado tote bag

This month I absolutely fell in love with a tote bag I got from Paja. It has a sign “vegan vibes” and an avocado motive and what’s actually the best thing – Paja made it herself!

Recipe: burger with sweet potato fries

This month was my favourite recipe literally special – I actually made my very first buns! I served them with Linda McCartneys burger (which tastes scarily similar to meat!), a creamy Coleslaw salad and crispy sweet potato fries. Trust me, you have to try it on your own!

Drink: The Chocolate Green Superfood

I absolutely fell in love with The Chocolate Green Superfood from Maitrea – it’s a blend of young shoots (wheatgrass, barley grass, alfalfa), algae (Spirulina, Chlorella) strengthening herbs (Siberian ginseng, Mint), dried vegetables and fruits, raw cocoa, beneficial digestive enzymes and most importantly, it tastes like melted chocolate! And it might not appear from the photo but trust me, you have to try it!

Food tip: My top 20 snacks

Everybody is different and someone can thrive on 3 larger meals per day but personally, I can’t imagine it. I love snacking! I eat regularly 6 times per day and wherever I go I take a snack along with me. You never know what can happen and it’s always better to have something along with you. Also, it’s not always possible to find healthy (+ vegan) option and if it is, it’s usually over-priced. So because of that I made a list of my top 20 healthy snacks which you can find here.

Restaurant: Coffee room

I was in the @coffeeroomprague for the very first time but definitely not the last! The place is so nice, the stuff is incredibly kind and honestly, I’ve never had a better vegan chocolate muffin in my entire life. Definitely 11/10!

Fitness tip: iron on a vegan diet

The iron deficiency is one the most common reasons why are people scared to go vegan. Because of that I shared the post in which you can find what to look after, what to avoid and which food to incorporate instead.

Instagram account: @veganinstrength

In April I came across very inspirational vegan account @veganinstrength. The guy behind it is a sympathic athlete who shares scientific based facts so I’d definitely recommend following him!

Experience: Tereza’s diary meet-up

I had twentieth birthday in April and I wanted to celebrate it with my dearest ones – with YOU! So I organized our third Tereza’s diary meet-up in the restaurant called Maitrea. It was an incredible night I will remember for the rest of my life. Thank you for making my dream come true.

Napsat komentář