Často se mě ptáte, jak stíhám školu, práci, blog, jógu a všechny svoje další aktivity. No, je sice pravda, že jsem někdy možná až moc hyperaktivní blázen, ale přesto se musím přiznat, že jsem na tuhle schopnost opravdu pyšná. A proto bych se teď s vámi ráda podělila o své tajné tipy, jak si lépe organizovat čas! 

URČETE SI PRIORITY

Můj první tip zní – určete si priority. A nevymlouvejte se, že na danou věc nemáte čas! Upřímně si totiž myslím, že nic takového, jako „nemít čas„, prostě neexistuje. Samozřejmě, můžete mít časově náročnou školu nebo práci, ale nařídit si budíka o chvíli dřív nebo vynechat jeden díl seriálu se dá vždycky. Zároveň si místo Instagramu můžete otevřít sešit a čtení facebookových statusů zase vyměnit za čtení pracovních e-mailů. Věřte mi, opravdu je všechno jen o prioritách! 

NAPLÁNUJTE SI DALŠÍ DEN

A teď se mi schválně přiznejte – kolikrát jste ztratili spoustu času jen tím, že jste nevěděli, co se učit jako první? Co si uvařit k obědu? Co daný den cvičit? Jasně – někdy jsou v životě situace, které se nedají naplánovat a kterým se musíte přizpůsobit. Ve většině případů vám ale ušetří spoustu času to, když si následující den alespoň přibližně naplánujete – nebudete se díky tomu potom zbytečně zdržovat přemýšlením a rozhodováním

POŘIĎTE SI DIÁŘ

Tento bod souvisí s tím předchozím – pořiďte si nějaký pěkný diář! Uvidíte, že plánování bude mnohem jednodušší, když budete mít všechny svoje povinnosti černé na bílém. Zároveň se vám nestane, že byste na něco zapomněli a také si dny můžete rozvrhnout tak, aby vám na sebe jednotlivé aktivity co nejlépe navazovaly – a tím ušetříte opravdu spoustu času! 

PŘIPRAVTE SI VĚCI PŘEDEM

No řekněte – není lepší vychutnat si ráno v klidu snídani, než zmateně pobíhat po bytě a hledat poznámky, vymýšlet outfit nebo chystat krabičky? Vsadím se, že taková rána a spěch obecně nemá rád nikdo z nás, a proto bych vám doporučovala připravit si ty nejdůležitější věci předem. Uvidíte, že vám to půjde mnohem rychleji, když nebudete ve stresu, že za pár minut musíte odejít! 

HLAVNĚ POZITIVNĚ! 

Přesně si pamatuji, jak mi v prváku nešla ekonomie – měla jsem jí ale jako povinný předmět, a tak mi nezbývalo nic jiného, než se jí naučit. Mohla jsem ztrácet čas nadávkami, že mě to nebaví, ale místo toho jsem si svoje poznámky zadala do aplikace Quizlet a nakonec to byla i celkem zábava. Náš přístup je totiž ze všeho nejdůležitější, a dokonce ušetří i spoustu času! Když nás něco nebaví, často nám to trvá ještě mnohem dýl, jelikož tu nepříjemnou činnost nejprve dlouze odkládáme a potom se na ní pořádně nesoustředíme. Holt jsou ale v životě věci, které musíme přijmout tak, jak jsou a to jediné, co můžeme ovlivnit, je náš přístup. Proto nasaďte úsměv, otevřete diář a vzhůru do plánování! 

Moc děkuji za přečtení dnešního článku! Doufám, že se vám líbil a hlavně, že vám pomůže. Jestli máte také nějaké tipy, jak si  lépe organizovat čas, podělte se se mnou do komentářů. Budu se na vás těšit zase příště! 

Napsat komentář