Písnička: Lana Del Rey – hope is a dangerous thing for a women like me to have

Už v srpnu byla moje nejoblíbenější písnička od Lany Del Rey a jinak tomu nebylo ani v září. Tentokrát jsem se úplně zamilovala do hope is a dangerous thing for a women like me to have, ale Venice Bitch byla jen v těsném závěsu! 

Beauty: Inlight Bio hloubkově hydratační balzám

Vždycky na podzim mívám suchou pleť, a proto abych tomu tentokrát předešla, pořídila jsem si hloubkově hydratační balzám od značky Inlight. Je sice trochu dražší, ale opravdu ho můžu maximálně doporučit – je vyráběný ručně, 100% přírodní a pleť zanechává opravdu pevnou a hlavně hedvábně jemnou!

Oblečení/doplňky: mikina Prague Yoga Collective

Lidičky, mám pro vás životní radu – až vám bude příště iPhone ukazovat ,,částečně zataženo”, znamená to, že přijde přívalový déšť. Vezměte si s sebou deštník. Nebo alespoň neodcházejte z domu jen v tričku. Jinak skončíte jako já a na jógu dorazíte tak promočení, že budete ždímat i spodní prádlo. Ne vážně – když jsem jednoho zářijového dne dorazila do Prague Yoga Collective, neměla jsem na sobě jedinou nitku suchou. A jelikož jsem nechtěla nastydnout, nezbývalo mi nic jiného, než koupit si ve studiu mikinu. Byla tam jediná, takže mi je o trochu větší, ale nakonec jsem si jí tak oblíbila, že se z ní stala jedna z mých nejoblíbenějších mikin. Všechno zlé je pro něco dobré!

Recept: Mé nejoblíbenější recepty do krabičky

Přemýšlíte, jaké rychlé & jednoduché jídlo si připravit do školy/ práce? Klikněte sem – v září jsem pro vás totiž sepsala článek s mými nejoblíbenějšími recepty do krabičky, přičemž všechny vyžadují jen pár ingrediencí a příprava zabere chvilku!

Pití: Kešu mléko

Už jste si asi mohli všimnout, že na veganství nedám dopustit. Přesto ale neříkám, že je to jediná správná cesta, po které musí kráčet každý. Naopak respektuji názory ostatních, nikoho do veganství nenutím a jen se snažím ukázat, že i malé změny mohou mít velký vliv – a jednou z nich je výměna kravského mléka za rostlinné. Rostlinných alternativ je už dnes totiž opravdu spousta a každá z nich má jinou chuť, konzistenci i hodnoty. Navíc se dají připravit i domácí, přičemž já jsem pro vás v září sepsala jednoduchý recept na mléko z mých nejoblíbenějších kešu oříšků, které je přirozeně nasládlé, hutné a neodolatelně krémové – proto jestli jste ho zatím nezkoušeli, klikněte sem.

Food tip: Jak jíst zdravě & ušetřit

Sérii VEGANEM LEVNĚ už určitě dobře znáte – a jestli ne, klikněte sem. Snažím se totiž ukázat, že zdravá veganská strava opravdu nemusí být finančně náročná a že se dají připravit zajímavá jídla i za pár korun. A čím se při vymýšlení levných jídel řídím? Své tipy jsem vám v září sepsala do samostatného článku s názvem ,,Jak jíst zdravě & ušetřit”.

Cvik: Tripod headstand to bakasana

Pamatujete, jak jsem se vám v červenci chlubila s tím, že jsem se naučila Tripod Headstand from Wide-legged Forward Fold? Od té doby je to jedna z mých nejoblíbenějších pozic a dělám jí skoro pořád. Nicméně, dala jsem si další výzvu, a to naučit se přejít z tripod headstand rovnou do bakasany. Neúspěšně jsem to zkoušela téměř celé prázdniny, až se mi to nakonec jedno upršené pondělní dopoledne povedlo. A měla jsem z toho takovou radost, že tu nemůžu zmínit žádný jiný cvik!

Fitness tip: JAK DOPLNIT ENERGII & UDRŽET SI MOTIVACI

Slevový kód na eko láhev z Natu – TEREZASDIARY

Slunečné letní dny jsou takovým zdrojem motivace, že s nadšením běháte, cvičíte, dbáte na zdravé stravování a jste plní energie. Když ale přijde podzim, dny jsou najednou šedé, upršené a to jediné, co se vám chce, je zachumlat se do peřin. Znáte to také? Jestli ano, tak koukněte na článek  JAK DOPLNIT ENERGII & UDRŽET SI MOTIVACI, který jsem v září sepsala pro natu.cz! 

Instagram účet: @ch3rlieflow

Zatímco minulý rok jsem chodila na skupinové lekce jógy klidně i čtyřikrát týdně, teď chodím většinou maximálně jednou a radši cvičím doma. Právě proto jsem si moc oblíbila profil @ch3rlieflow ,na kterém najdete krátká videa s vysvětlením, jak se krok za krokem dostat do náročných pozic. Sice jsem zjistila, že mě čeká ještě opravdu dlouhá cesta, ale víte co? Právě to mě na té józe baví úplně nejvíc! 

Zážitek: handstand master class s @klara_yoga

Když jsem takhle jednou projížděla Instagram, narazila jsem na příspěvek mého oblíbeného @pragueyogacollective u kterého bylo napsané, že se tam v září uskuteční masterclass s Klárkou Pokornou. Nejdřív jsem z toho byla nadšená, protože zajít na Klárčinu lekci jsem chtěla už dlouho, ale když jsem si přečetla, že to bude zaměřené na stojky, zklamaně jsem rolovala dál – vždyť stojku neumím, co bych dělala mezi všemi těmi pokročilými jogíny! Přesto jsem to ale několik dní nemohla dostat z hlavy a když mi kamarádka napsala, jestli nechci jít s ní, brala jsem to jako znamení. A přestože to pro mě představovalo celkem vystoupení z komfortní zóny, byl to rozhodně můj největší zářijový zážitek! Sice jsem neudělala stojku (ani nic, co by se tomu alespoň podobalo), ale díky Klárce jsem se naučila spoustu užitečných technik, vyzkoušela jsem si zase jiný přístup k józe a zjistila jsem, na čem musím zapracovat. A hlavně z Klárky vyzařuje tak neskutečná energie, že mě to nabilo na několik dní dopředu! 


Song: Lana Del Rey – hope is a dangerous thing for a women like me to have

My favourite song in August was by Lana Del Rey and it actually hasn’t changed in September at all. This time I absolutelly fell in love with the one called hope is a dangerous thing for a women like me to have but it’s actually just a tiny bit better than the Venice Bitch

Clothes/ Accessories: Prague Yoga Collective hoodie

Friends, I’ve got a life hack for you – next time your iPhone shows you 0% chance of raining, it actually means it will be raining cats and dogs. So take un umbrella with you. Or at least don’t leave your house wearing just a T-shirt. Otherwise you’ll end up like me and you’ll arrive at yoga completely wet. Really – one (not so) beautiful September day this exactly happened to me. And as I didn’t want to get sick I didn’t have any other option than to buy a hoodie at the studio. And do you know what? Even though it’s a little bit over-sized it has actually become one of my favourite hoodies. Everything happens for a reason, guys!

Drink: Cashew milk

You might have noticed that the veganism is my passion. However, I’m not saying that it’s the only path everyone should follow. Actually, I respect opinions of others, I don’t force anyone to become vegan and I’m just trying to show that even small changes can have a huge impact – and one of these is swapping cows milk for the plant one. In fact, there are many plant based alternatives nowadays and each of them has a specific taste, consistency and nutritional values. Also, you can easily make a homemade version and in September I shared with you a simple recipe for a cashew milk which is naturally sweet and heavenly creamy – so if you haven’t tried it yet, click here.

Exercise: Tripod headstand to Bakasana

Do you remember July Favourites when I mentioned that I finally learned how to do a Tripod Headstand from Wide-legged Forward Fold? It has actually become one of my favourite poses and I’ve been doing it almost every day since that. However, I set myself another challenge and this time to learn how to go straight from tripod headstand to bakasana. I was desperately trying it whole summer but then on one gloomy Monday I finally made it. And I was so happy that I have to mention it here!

Instagram account: @ch3rlieflow

While last year I was attending yoga classes four times a week, now I prefer going to the studio just once a week and I rather practice on my own at home. That’s actually the reason why I truly like the account @ch3rlieflow as you can find there short videos how to get step by step into challenging poses. I actually realized that there’s still a loong journey ahead of me but do you know what? That’s exactly what I love the most about yoga! 

Napsat komentář